parafia Rypin

Informacje parafialne

Grupa AA "JUTRZENKA" przy Parafii Św. Trójcy w Rypinie zaprasza w każdą środę od godz. 17.30 na spotkanie do sali parafialnej. Jeśli masz problem z alkoholem w rodzinie, wśród przyjaciół, przyjdź na mityng otwarty w każdą pierwszą środę miesiąca.

11 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                           18 czerwca 2017

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś gościmy na Mszach świętych Joannę Piecyk, świecką wolontariuszkę, która udaje się wkrótce na misje do Peru. Będziemy mieli możliwość wesprzeć ją finansowo ofiarą złożoną do puszki.

 

2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy Rodzinny Festyn Parafialny. Dziękuję serdecznie Parafialnemu Kołu Caritas i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za zorganizowanie tego pięknego wydarzenia. Dziękuję naszym partnerom społecznym, szczególnie Burmistrzowi Miasta Rypin i Radzie Miasta Rypin, Staroście Rypińskiemu i Starostwu Powiatowemu oraz Wójtowi Gminy Rypin i pracownikom Gminy, Dyrekcji i pracownikom Domu Kultury, firmie Komes za pomoc w organizacji Festynu. Dziękuję paniom i panom, którzy upiekli ciasta, zaprzyjaźnionym szkołom, harcerzom, Wojsku Gedeona, młodzieży z Grupy Focolare, Straży Pożarnej, Policji, Odnowie w Duchu Świętym, wszystkim występującym na scenie: Zespołowi Sami Swoi, dzieciom z przedszkoli z terenu naszej parafii, scholii parafialnej, Tancerzom Lednickim, Grupie Tanecznej p. Katarzyny Becmer.

 

3. Przed Bożym Ciałem wróciła do Groty przykościelnej figura Matki Bożej. Pan konserwator przez kilkanaście godzin oczyszczał figurę z kilkunastu warstw starych farb. Następnie nałożył nowe kolory. Daje na nie 5-letnią gwarancję. W sobotę wróciła odnowiona Bernadetta. Dziękuję wszystkim członkom Kół Różańcowych za włączanie się w akcję renowacji figur.

 

4. Przed Bożym Ciałem życzliwi ludzie ścięli nam trawę przy kaplicy świętej Barbary, na Placu Świętego Ducha i na zboczu przez kościołem. Dziękujemy im za to serdecznie.

 

5. Dziękuję również wszystkim, którzy zbudowali i udekorowali ołtarze na Boże Ciało, szczególnie Parafialnemu kołu Caritas i Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, mieszkańcom pobliskich domów i wszystkim ludziom dobrej woli. Dzięki Waszemu zaangażowaniu mogliśmy głębiej i piękniej przeżywać obecność Jezusa pośród nas.6. Minęła połowa czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się, na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

 

7. We wtorek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem, ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. Ten dzień ma upamiętnić ich odwagę i siłę, ich tęsknotę za rodzinną ziemią i za bliskimi. Również w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

 

8. W czwartek 22 czerwca zapraszamy na Mszę wieczorową szczególnie dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców oraz pracowników obsługi. Będziemy wspólnie dziękowali Bogu za kończący się rok szkolny, za wszelkie dobro jakiego w nim doświadczyliśmy. Po Mszy św. wieczorowej będzie mieć miejsce „Wieczór Chwały”. Chcemy oddać cześć naszemu Panu i Zbawicielowi.

Zachęcamy do odbycia spowiedzi na zakończenie roku szkolnego. Pamiętajmy także o Bogu w czasie wakacji i urlopów. Z Nim nasz wypoczynek będzie niezmiernie wartościowszy.

W czwartek ostatnie nieszpory o Najświętszym Sakramencie i poświęcenie wianków.

 

9. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Podczas Eucharystii o godz. 18.00 będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej parafii, diecezji i w całym Kościele powszechnym.

Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.

 

10. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

 

11. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był gotów oddać za nią życie. Ciesząc się narodzinami św. Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór św. Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Pana Boga. Msze Święte o godz. 7:00 i 18:00.

W sobotę o 12.00 procesja z naszego kościoła do pomnika Jana Chrzciciela i modlitwa zawierzenia miasta temu niezwykłemu Świętemu. Będzie też wspólne przejście do tablicy księcia Władysława i prezentacja hejnału miasta.

 

12. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:

- Arkadiusz Piotr Maszkiewicz, z par. św. Stanisława Kostki w Rypinie i Maja Anna Maszkiewcz, zam. w Kowalkach, par. tutejsza, zapowiedź trzecia;

- Damian Pesta i Anna Piotrowska, obydwoje z naszej parafii, zapowiedź trzecia;

- Zbigniew Paweł Uganowski i Weronika Uganowska, obydwoje z par. tutejszej, zapowiedź trzecia;

- Karol Michał Pankowski i Klaudia Murawska, obydwoje z Lasot z parafii tutejszej. Zapowiedź trzecia;

- Krystian Adam Lewandowski z Gdańska i Justyna Ewa Zgórzyńska z Rypina, z par. tutejszej, zapowiedź druga;

- Dawid Olejarczyk z Okalewa i Ewelina Dąbrowska z naszej parafii, zapowiedź druga;

- Łukasz Piotr Wilczyński ze Skrwilna i Marzena Brdak z naszej parafii, zapowiedź druga;

- Damian Gołębiewski z par. Gójsk i Martyna Magdziak z Kowalk, zapowiedź pierwsza;

- Michał Słowiński, z par. św. Stanisława Kostki w Rypinie i Joanna Lewicka, z par. tutejszej, zapowiedź pierwsza.  

Kto wiedziałby o przeszkodach między tymi osobami, proszony jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

 

13. Do 28 czerwca 2017 r. odbywa się kolejna zbiórka na pomoc Kubańczykom z Guisy. Dochód z tej zbiórki przeznaczony jest na pomoc w budowie studni. Zbieramy: makulaturę, butelki plastikowe, stare telefony komórkowe.

 

14. Najpóźniej do przyszłej niedzieli dokonujemy wpłaty na sierpniową pielgrzymkę na Dolny Śląsk.

 

15. W dniach 1-2 lipca b.r. na Jasnej Górze będzie mieć miejsce 80-ta ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli i wychowawców. Istnieje możliwość wyjazdu na tę pielgrzymkę w niedzielę 2 lipca. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

16. W sklepiku można nabyć m.in.: najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Znajdziemy w nim m. in. artykuł ciekawej migracji ze Wschodu, jak również o przesłaniu objawień fatimskich. Natomiast w Małym Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek: najnowsza płyta zespołu Arka Noego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

          21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

 


INTENCJE MSZY ŚW. 18 - 25/06/2017

 18/06/2017 XI Niedziela Zwykła


07:00


+ Aleksandra Trojanowskiego (gregoriańska 18)

08:30

+ Mieczysława Kłosińskiego w 23. r. śmierci oraz Marię i Wiesława Kłosińskich

10:00

+ Helenę i Henryka Komorowskich

10:00

+ Halinę, Józefa i Bogusława Szymańskich

11:30

+ Marka Wójtowicza w 1. r. śmierci

13:00

+ Krystynę w 5.śmierci i Kazimierza Lewandowskiego oraz zmarłych z rodziny Lutobarskich


17:00


- w intencji parafian


19/06/2017 Poniedziałek


07:00


+ Aleksandra Trojanowskiego (19 gregoriańska)

07:00

+ Romana Urbańskiego

18:00

- Msza św. dziękczynna za ukończenie nauki w szkole przez Monikę, Dominika, Jakuba, Szymona, Karola i Mateusza


18:00


+ Mariannę Gawryszewską


20/06/2017 Wtorek


07:00


+ Romana Urbańskiego

07:00

+ Zofię Domeradzką

18:00

+ Aleksandra Trojanowskiego (20 gregoriańska)


18:00


+ Jana i Stanisława Cieszyńskich, rodzinę Cieszyńskich i Miętkiewiczów


21/06/2017 Środa


07:00


+ Alicję Walasiewicz

07:00

+ Janinę i Józefa Pędraszewskich

17:00

- Msza św. dziękczynna Bogu i NMP za 20 lat istnienia i funkcjonowania KDSH w Rypinie

18:00

+ Aleksandra Trojanowskiego (21 gregoriańska)


18:00


+ Grażynę Łukaszewską


22/06/2017 Czwartek


07:00


+ Aleksandra Trojanowskiego

07:00

+ Eugeniusza Bułkowskiego

18:00

- o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Amelii

18:00

- Msza św. na zakończenie roku szkolnego


18:00


+ Jana i Janinę Gąsiorowskich


23/06/2017 Piątek


07:00


+ Aleksandra Trojanowskiego (23 gregoriańska)

07:00

+ Wandę Lisińską w dniu imienin

18:00

+ Jana Bolesława Domagalskiego w Dniu Ojca.

18:00

+ Wiesława, Jadwigę i Jana Ornowskich


18:00


+ Sabinę i Teodora Rybińskich; Janinę Rywocką


24/06/2017 Sobota


07:00


+ Jana Paradowskiego

07:00

+ ks. Jana Antoniego Gregorka

07:00

+ Aleksandra Trojanowskiego

16:00

 

18:00 

- dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo z okazji 50-lecia ślubu Izabeli Henryka Gurtatowskich i 25-lecia ślubu Krzysztofa i Edyty Sobiechowskich;

+ Jana i Irenę Radomińskich


18:00


+ rodziców Jana w 1. r. śmierci i Jadwigę Palińskich


25/06/2017 XII Niedziela Zwykła


07:00


- w intencji parafian

07:00

+ Aleksandra Trojanowskiego (25 gregoriańska)

08:30

+ rodziców Stanisławę i Teofila Kołakowskich

10:00

+ Franciszkę i Jana Wawrzyńskich

11:30

+ Andrzeja Mroczkowskiego w 8. r. śmierci

13:00

+ Romana Gawrońskiego

16:00

- poświęcenie pól w Sikorach

17:00

+ Janinę i Eugeniusza Pilarskich

 


   

Projekt i wykonanie: wrot